dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

MebleWyposażenie

Modne aranżacje salonu – jak szybko i niewielkim kosztem odmienić wnętrze?

Modne aranżacje salonu – jak szybko i niewielkim kosztem odmienić wnętrze?

Nie od dziś wiadomo, że pomieszczenia, w których spędza się najwięcej czasu szybko się nudzą. Domownicy często pragną choć delikatnych zmian swojej przestrzeni, by poczuć się w niej lepiej. Jest tylko modnych i efektownych aranżacji salonu, że z pewnością każdy znajdzie styl, w którym będzie się czuł komfortowo. Jakie ciekawe inspiracje warto więc wykorzystać w swoich wnętrzach? Poniżej kilka sprawdzonych rad.

Nowoczesne aranżacje salonu

Osoby, które od podstaw projektują swoje wnętrza doskonale wiedzą, że w sklepach jest tak ogromny wybór różnorodnych mebli i dodatków, że bez problemu można znaleźć rzeczy idealnie dopasowane do stylu konkretnego wnętrza. Modne są obecnie wnętrza w stylu minimalistycznym, skandynawskim, glamour, hampton, nowojorskim oraz retro. Bez problemu więc w znanych sieciówkach meblowych oraz w sklepach internetowych z dekoracjami, każdy znajdzie mnóstwo gustownych dodatków do swoich pomieszczeń.

Gdzie znaleźć ciekawe inspiracje?

Warto przeglądać na bieżąco blogi znanych projektantów wnętrz, gdyż można tam znaleźć ciekawe inspiracje na aranżacje salonu, sypialni, jadalni, czy kuchni. Co ciekawe, eksperci od wnętrz udowadniają, iż nie trzeba przeznaczyć fortuny, by uzyskać spójne, efektowne wnętrze, w którym każdy będzie się czuł naprawdę dobrze. Czasami nawet, by odmienić swoje dotychczasowe pomieszczenie, wystarczy zadbać o kilka modnych dodatków, by miejsce zyskało zupełnie nowy wygląd.

Na co warto zwrócić uwagę?

Osoby, które chcą mieć gustowny, stylowy i przede wszystkim ponadczasowy salon, powinny zainwestować w gadżety, które tworzą klimat w danym pomieszczeniu. Tak naprawdę szybko i tanim kosztem odmieni się salon dodając do niego miękki dywan, piękne zasłony, gustowne świeczniki, czy eleganckie wazony. Czasami doskonale sprawdzają się w salonach dodatki w jednolitych, mocnych kolorach. Niekiedy jednak warto postawić na akcesoria, które wyróżniają się na tle jednokolorowych mebli. Detale w paski, w kropki, w motywy kwiatowe lub zwierzęce zdecydowanie są obecnie na topie.

Zmiana wnętrza tanim kosztem

Jak wspomniano wyżej, nie trzeba wydać na odświeżenie salonu kilku tysięcy złotych. Wręcz przeciwnie, wystarczy kupić ozdobne i praktyczne dodatki za kilkadziesiąt złotych, by otrzymać naprawdę doskonały efekt. Niektóre panie domu nie chcą nawet kupować nowych dekoracji do salonu, tylko starają się samodzielnie zmienić te, co już mają. Wystarczy więc dobra farba, mocny klej i nowoczesna tkanina, by stare rzeczy zyskały zupełnie nowy design.

Udostępnij