dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

Dom

Dach – co należy wiedzieć przed wyborem?

Dach – co należy wiedzieć przed wyborem?

Nie ma się co oszukiwać, ale w zdecydowanej większości przypadków tylko raz podejmuje się decyzję odnośnie pokrycia dachowego. Jeżeli weźmie się pod uwagę wykorzystanie tego elementu oraz budżet powiązany z tego typu inwestycją, taka ilość wykonywanych inwestycji nikogo nie będzie dziwić. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybór pokrycia dachowego był przemyślany.

O czym nie można zapomnieć?

Dachy wykonywane są z różnych materiałów. Mają one nie tylko różny kąt nachylenia. To także odmienne kształty. Inwestor nie może decydować o nich samodzielnie. Pod uwagę musi wziąć wiele parametrów, które wpływać będą na finalny wygląd dachu.

Ważny jest kąt nachylenia połaci dachowej. Można ustalić go z firmą zajmującą się wykonywaniem dachów. Koniecznością jest sprawdzenie, czy w planach zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu, nie znajdą się odpowiednie informacje odnoszące się do tego tematu. Niekiedy bowiem tak bywa, że nie tylko kąt, ale również sam kształt dachu zostaje ustalony dla danego terenu.

Może trudno w to uwierzyć, ale na sam rodzaj dachu wpływ mają również czynniki klimatyczne:

  • intensywność opadów śniegu,
  • intensywność wiatru,
  • intensywność opadów deszczu.

Chodzi bowiem o ten fakt, że im częściej ma się do czynienia z opadami, zalegającą pokrywą śnieżną, tym bardziej stromy dach powinien być.

Jak wykonany jest dach?

Na to pytanie powinny sobie odpowiedzieć osoby, które wiedzą, że ich budżet na ten cel jest ograniczony. Łatwo bowiem zdać sobie sprawę z tego, że im bardziej skomplikowany dach, tym bardziej będzie on ciągnąć za sobą poszczególne koszta. W tym wypadku należy używać dachówki ceramicznej. Nie dość, że jest ona droga sama w sobie, to na dodatek jej ułożenie na dachu wymaga skomplikowanych działań. Zdecydowanie w tym względzie wygrywa blachodachówka lub blacha trapezowa. Nie dość, że są one tanie, to na dodatek ich położenie na dachu nie wymaga podjęcia skomplikowanych procesów.

Wykonawca solidnych dachów

Dachserwis (http://dachserwis.com/) to firma, która zajmuje się wykonywaniem pokryć dachowych z takich materiałów jak: dachówki ceramiczne, dachówki cementowe, panel na rąbek, blacha z posypka itd. To także firma, której zadaniem jest naprawa i serwis pokryć dachowych. To także wykonawcy więźby dachowej, która zawsze dopasowana jest do indywidualnych potrzeb klientów. Można się do nich również zgłosić, jeżeli chodzi o demontaż i utylizację eternitu. Dachserwis to firma, która należy do grona specjalistów, ciesząca się zaufaniem klientów.

 

Udostępnij