dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

MebleWyposażenie

Jak efektownie urządzić mały pokój?

Jak efektownie urządzić mały pokój?

Wiele osób zastanawia się, jak urządzić mały pokój, aby prezentował się on bardzo korzystnie. Warto zapoznać się z najlepszymi poradami, które są związane z tym zagadnieniem.

Jasne kolory

Podczas urządzania małego pokoju warto przede wszystkim zdecydować się na wybór jasnych oraz stonowanych barw. Wśród nich można na przykład wymienić biel lub beż. Dzięki wykorzystaniu takich kolorów możliwe jest sprawienie, że dane wnętrze będzie wyglądało na bardziej przestronne. Wybierane kolory mają zastosowanie zarówno w przypadku ścian, jak i mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Funkcjonalność

Aranżując małe pomieszczenia warto również zwrócić szczególną uwagę na ich funkcjonalność, która jest niezwykle istotna na co dzień. Z wnętrz o niewielkich rozmiarach powinny zostać usunięte wszystkie przedmioty, które nie są tam potrzebne. Dzięki temu możliwe będzie efektywne oczyszczenie przestrzeni oraz jej zwiększenie. Wybierając meble do małego pokoju warto postawić na ich wielofunkcyjność, ponieważ dzięki temu będą mogły spełniać różne role, co jest tak istotne w przypadku ograniczonej przestrzeni.

Miejsce do przechowywania

Podczas urządzania pokoju o niewielkich rozmiarach warto powiększyć ilość miejsca do przechowywania, która może być naturalnie ograniczana na małych przestrzeniach. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą modułowe szafy, a także komody. Dodatkowe miejsce można uzyskać również stosując szuflady pod łóżkiem, a także półki pod sufitem. Na pewno każde rozwiązanie będzie korzystne, jeśli dzięki niemu uda się zyskać dodatkową przestrzeń.

Oszczędne dekoracje

W przypadku projektowania małych pomieszczeń nie należy decydować się na wybór zbyt dużej ilości dekoracji, a wręcz warto je ograniczać. Zbyt duża ilość dekoracji może działać przytłaczająco oraz zmniejszać ilość wolnego miejsca do przechowywania. Dlatego najlepszym wyborem będzie w tym przypadku wybór mniejszej ilości dekoracji, jednak wybranych oraz dopasowanych z gustem i smakiem. Na pewno takie rozwiązanie okaże się korzystne podczas urządzania małych pokoi.

Lustra

W małych pomieszczeniach warto zastosować lustra jako jedną z form dekoracji. Dzięki nim możliwe jest powiększenie przestrzeni w sposób optyczny, co jest bardzo korzystne dla wielu osób pod względem wizualnym. Lustro można umieścić zarówno na ścianie, jak i na przykład na przesuwanych drzwiach szafy. Każde rozwiązanie w tym przypadku bardzo dobrze się sprawdzi, dlatego warto o nim pomyśleć. Możliwe jest również zastosowanie gładkich frontów w meblach, na przykład w szafach.

Udostępnij