dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

MebleWyposażenie

Jaki kolor ścian do brązowych mebli? 5 sprawdzonych połączeń

Jaki kolor ścian do brązowych mebli? 5 sprawdzonych połączeń

Brązowe meble to klasyka. Pasują zarówno do współczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji. Gdy nie wiesz, jaki kolor ścian do brązowych mebli będzie najlepszy, poznaj 5 przygotowanych przez nas propozycji!

Brązowe meble – jaki kolor ścian wybrać?

Komoda, regał, meble kuchenne, stolik, krzesła lub kanapa – meble w brązowym kolorze są bardzo popularne i świetnie wyglądają w wielu aranżacjach. Wybierając wyposażenie wnętrza w tym kolorze, warto również odpowiednio dobrać do niego kolor ścian.

To, jaki kolor ścian do brązowych mebli będzie najlepszy, zależy przede wszystkim od wybranego wystroju. Warto więc uwzględnić styl, w jakim ma być urządzone wnętrze, aby uzyskać spójny rezultat.

Duże znaczenie ma też kolorystyka mebli, ponieważ brązowe umeblowanie jest oferowane w wielu wybarwieniach. Może mieć jaśniejszy odcień dębu, ale również ciemną barwę egzotycznego drewna wenge.

Pod uwagę warto także wziąć swoje oczekiwania, gust, aktualne trendy wnętrzarskie oraz wielkość pomieszczenia, ponieważ odpowiednio dobrany kolor ścian może go optycznie powiększyć.

5 sprawdzonych kolorów ścian do brązowych mebli

Jaki kolor ścian do brązowych mebli będzie najlepszy? Oto najlepsze zestawienia:

1. Brązowe meble i białe ściany
To jeden z najczęstszych duetów. Jest uniwersalny i ponadczasowy. Białe ściany z brązowymi meblami będą wyglądać dobrze zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Biel ścian pasuje przy tym do każdego koloru brązowych mebli, na przykład tych w ciemnym odcieniu wenge oraz w jaśniejszych wybarwieniach. Może też powiększyć wnętrze optycznie.

2. Brązowe meble i szare ściany
Szare ściany są obecnie bardzo popularne we wnętrzach i nadają im elegancki i nowoczesny wymiar. Będą świetnie komponować się także z brązowymi meblami. Na podłogę można wtedy wybrać podobne lub jaśniejsze wybarwienie drewna.

3. Brązowe meble i beżowe ściany
Ściany w kolorze beżowym, zarówno w jasnych odcieniach kremowych, jak i ciemniejszych piaskowych, także będą dobrze prezentować się z brązowym umeblowaniem. Takie połączenie atrakcyjnie wygląda w klasycznych aranżacjach.

4. Brązowe meble i granatowe ściany
Granatowy kolor jest bardzo popularny i świetnie prezentuje się we współczesnych aranżacjach. Najlepiej pomalować tylko jedną ścianę w granatowym kolorze, która będzie tworzyła kontrastowy akcent we wnętrzu.

5. Brązowe meble i zielone ściany
Gdy lubisz wnętrza wprowadzające do domu pozytywny nastrój, wybierz delikatny kolor zieleni pistacjowej, bardziej nasyconą zieleń w odcieniu butelkowym lub zgaszonym khaki. Takie zestawienie wygląda atrakcyjnie we współczesnych i klasycznych aranżacjach.

Udostępnij