W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się ogrzewanie na podczerwień. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedni komfort cieplny to możesz zainstalować taki system w swoim domu.
Działanie ogrzewania na podczerwień
Specjalne promieniowanie jest emitowane przez panel grzewczy, które ogrzewa wszystko znajdujące się w mieszkaniu, czyli również zwierzęta, ludzi oraz przedmioty. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nie wysusza powietrza. Ciepło, które odczuwamy jest w rzeczywistości bardzo zbliżone do promieni słonecznych. Przednia ścianka obudowy nagrzewa się do temperatury 85-95°C. Należy pamiętać, że działanie podczerwieni jest wsparte konwekcją naturalną, dzięki otworom na dole i na górze panelu. Oznacza to, że do obudowy wchodzi zimne powietrze, które następnie się nagrzewa i wychodzi z góry. Znacząco zwiększa to wydajność pracy grzewczego panelu, mimo że jest to niewymuszony i ledwo zauważalny ruch powietrza. Najlepiej zakupić system u sprawdzonego i renomowanego producenta, który cieszy się pozytywną opinią wśród klientów i od dłuższego czasu działa na rynku. Wtedy możemy mieć pewność, że ogrzewanie będzie działało prawidłowo przez naprawdę długi czas. Zobacz więcej na termoplaza.pl
Zalety ogrzewania na podczerwień
Panele są również bezpieczne dla alergików, ponieważ nie podnoszą kurzu, gdyż dodatkowy nadmuch nie jest zamontowany. Panele łazienkowe cechują się obudową zamkniętą, więc niestety nie mają takiej zdolności. Warto mieć na uwadze, że nowoczesne panele grzewcze mogą być ustawione na nóżkach lub zawieszone na ścianie. Żeby mogły prawidłowo działać potrzebny jest tylko dostęp do sieci elektrycznej. Można śmiało powiedzieć, że obecnie zdecydowana większość gospodarstw domowych jest podłączona do sieci elektrycznej. Na przemieszczaniu się fal elektromagnetycznych jest oparte ogrzewanie na podczerwień. Fale elektromagnetyczne dają podobne odczucia, co promienie słońca. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zdolność odbicia podczerwieni, jej skupienia, załamania oraz pochłaniania jest tu wykorzystywana. W postaci promieni słonecznych promieniowanie podczerwone spotykamy na co dzień. Ściany, podłogi oraz sufity to najpopularniejsze nośniki ciepła. Są to też meble oraz inne przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniu. Panel z wbudowanym termostatem pozwala ustawić temperaturę w zakresie od 5 do 30 stopni. Możliwość dobowego i tygodniowego programowania także istnieje. Przechowywanie ostatnich ustawień jest możliwe dzięki pamięci, którą posiada termostat. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak działa ogrzewanie na podczerwień.