dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

DomRemont

Remont mieszkania – jak zacząć?

Remont mieszkania – jak zacząć?

Warto od czasu do czasu odświeżyć i wyremontować swoje mieszkanie, by domownikom żyło się znacznie lepiej. Tak naprawdę nie trzeba na to przedsięwzięcie wydawać fortuny i zatrudniać drogich fachowców, gdyż wiele rzeczy można po prostu wykonać samemu. Przede wszystkim na początku warto zrobić plan remontu i dobrze zastanowić się, co zmienić we wnętrzu. Kreatywne osoby będą miały łatwiej, gdyż wiele rzeczy są w stanie odnowić i odświeżyć samodzielnie.

Remont mieszkania – krok po kroku

Przede wszystkim do remontu mieszkania warto podejść na spokojnie i zaplanować go na czas, gdy rzeczywiście będzie można oddać się temu zadaniu w 100%. Wakacje, ferie zimowe, długi weekend lub urlop to idealny moment, by zrobić porządki ze starymi rzeczami, by odwiedzić markety budowlane oraz sklepy meblowe oraz, by samodzielnie zrobić kilka rzeczy do odnowionych wnętrz. Warto wcześniej zrobić na kartce plan remontu i opisać dokładnie, co ma być zrobione w mieszkaniu, co trzeba kupić. To z pewnością pomoże wykalkulować domownikom koszt remontu.

Od jakich zmian należy zacząć?

Nie należy porywać się z motyką na słońce i od razu remontować całego mieszkania. Fachowcy polecają swoim klientom, by remontować konkretne pomieszczenia w mieszkaniu po kolei. Dzięki temu, domowników nie będzie drażnił bałagan, ani też nie utracą całkowicie swojej intymności. Najlepiej więc zacząć remont od łazienki (o ile jest taka potrzeba), a następnie przejść przez salon, sypialnię, kuchnię, jadalnię i pokój dziecięcy. Architekci podpowiadają, by w mieszkaniu stworzyć spójny, harmonijny klimat, dzięki czemu łatwiej będzie wykonać remont w całym mieszkaniu i kupić meble oraz dodatki, które doskonale będą do siebie pasować. Wybierając do wnętrz styl skandynawski, minimalistyczny, retro lub glamour klienci bez problemu znajdą w sklepach wszystko to, co potrzebują, by uzyskać zamierzony efekt. Zanim jednak wybiorą się oni na zakupy, trzeba pomyśleć o odświeżeniu ścian/płytek/paneli itp. Nie zawsze trzeba je wymieniać na nowe. Ściany wystarczy pomalować na nowy kolor, a płytki można dokładnie umyć lub również odświeżyć je za pomocą specjalnej farby do płytek. Na podłogę, na której widać już ząb czasu, wystarczy położyć miłą w dotyku, nowoczesną wykładzinę. Efekt będzie naprawdę zniewalający.

Stare meble, nowe dodatki

Tak naprawdę przy każdym remoncie mieszkania nie trzeba kupować nowych mebli. Jeżeli stare są jeszcze w dobrym stanie, można je oddać do stolarza lub samodzielnie postarać się, by je odświeżyć. Obowiązkowo trzeba wymienić w mieszkaniu dekoracje. Tak naprawdę to dodatki tworzą klimat we wnętrzach, więc wystarczą nowe poduszki, świeczniki, wazony, obrazy, plakaty, by zyskać zupełnie nowe, klimatyczne przestrzenie, w których dobrze się będą czuli domownicy.

Udostępnij