dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

Dom

Jak wyciszyć pokój, by nikt nam nie przeszkadzał, gdy śpimy?

Jak wyciszyć pokój, by nikt nam nie przeszkadzał, gdy śpimy?

Jeżeli mamy pracę na trzy zmiany, jesteśmy zmuszeni udać się na spoczynek o różnych porach. Nasz sen w ciągu dnia, gdy większość ludzi nie śpi, może okazać się bardzo płytki lub w ogóle nie będziemy mogli zasnąć. Wyciszenie ścian w takim wypadku jest koniecznością.

Jak wyciszyć pokój, by mieć spokojny sen?

Pierwsza rzecz, jaką musimy zrobić, to dokładnie zlokalizować, skąd dochodzą niechciane głosy. Po takim rozeznaniu będziemy wiedzieć, które części mieszkania wyciszyć. Jeżeli hałas dobiega wyłącznie z klatki schodowej, wyciszymy jedynie drzwi wyjściowe i ścianę od strony tegoż korytarza.

Gdy sąsiad mieszkający obok przeszkadza nam głośno włączonym telewizorem, wytłumimy tę ścianę, za którą on się znajduje. Jeżeli mieszka nad nami, czeka nas wygłuszanie sufitu. Jeśli przeszkadzają nam w zaśnięciu jadące samochody za oknem i ogólnie uliczny gwar, konieczne jest wymienienie okien na dźwiękoszczelne.

Kiedy zaś hałasy dobiegają do nas ze wszystkich stron, będziemy musieli zdecydować się na całościowe wyciszenie pokoju. Do każdego z wymienionych celów będą potrzebne specjalne warstwy izolacyjne tłumiące hałas.

Jak wygłuszyć pokój w sposób idealny?

W mieszkaniu powinniśmy mieć tak wykonane wyciszenie, by nie tylko było dźwiękochłonne, ale także eleganckie, pasujące do stylu całego wnętrza. Wyciszoną ścianę będziemy mogli dodatkowo ozdobić, malując farbą lub naklejając na nią tapetę itp.

Mając bardzo głośnego sąsiada lub kogoś, kto ćwiczy naukę gry na instrumencie, musimy postarać się o specjalną wygłuszającą izolację grubości 5 cm. Tylko taka warstwa będzie w stanie stłumić tak duże natężenie hałasu.

Przy standardowym wyciszaniu ścian w bloku, gdy sąsiedzi są cicho, ale słyszymy ich rozmowy, chodzenie po domu w butach, skrzypienie sprężyn łóżka, wystarczy izolacja 3-centymetrowa.

Jakie materiały potrzebne są do wyciszenia ściany w pokoju?

Oprócz izolacji będziemy potrzebować klej do jej przytwierdzenia do ściany oraz warstw wykończeniowych. Będą to siatka podtynkowa i płyta wykończeniowa gipsowo-kartonowa lub z cementu mineralnego oraz farba dekoracyjna bądź tapeta i in.

Praca jest nieco żmudna, dlatego, jeżeli brakuje nam czasu na samodzielne uporanie się z nakładaniem poszczególnych warstw i ich przyklejaniem, zamówmy ekipę, która zrobi to za nas, szybko i dokładnie.

Jak wyciszamy ścianę w pokoju?

Ścianę należy pokryć specjalnym klejem, do którego dobrze przywrze warstwa izolacyjna. Przyklejoną izolację smarujemy klejem, by przyłożyć do niej siatkę mocującą. Na siatkę znów nakładamy klej i dociskamy do niego płytę GK lub MgO. Malujemy ją dowolnie wybraną farbą wewnętrzną i gotowe.

Udostępnij