dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

DomWyposażenie

Dywan w stylu prowansalskim

Dywan w stylu prowansalskim

W dzisiejszych czasach ludzie szczególną uwagę poświęcają wnętrzom swoich domów i mieszkań. Wielu ludzi szuka coraz to nowszych inspiracji, aby wykończyć i udekorować miejsca, w których żyją. Jednym z kluczowych detali w każdym domu jest dywan, który może zupełnie zmienić charakter pomieszczenia, w którym się znajduje. Nietuzinkową propozycją stylu na wykończenie swojego wnętrza jest styl prowansalski.

Czym jest styl prowansalski i dla kogo jest polecany?

Styl prowansalski jest wyjątkową propozycją przede wszystkim dla osób uwielbiających pastelowe, jasne kolory, jak również prostotę wykończenia. Wnętrza urządzone w tym stylu sprawiają wrażenie bardziej przytulnych. Dominującymi kolorami obecnymi w stylu prowansalskim bez wątpienia są kolory nawiązujące do natury, a więc różnego rodzaju odcienie lawendy, błękitu, zieleni czy też bieli. Jednym z kluczowych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę przy wykończeniu wnętrza w tym stylu, są podłogi. Szczególnie polecanym materiałem do podłóg w przypadku tego rodzaju aranżacji są podłogi wykonane z kamienia bądź drewna pobielonego.

Jaki dywan dobrać do stylu prowansalskiego?

W przypadku aranżacji wnętrz w stylu prowansalskim bardzo ważnym elementem jest dobór odpowiedniego dywanu, który musi pasować do pozostałej części pomieszczenia. Dywan w stylu prowansalskim powinien cechować się prostotą, stonowanym kolorem oraz delikatnymi wzorami. Szczególnie polecane są w tym przypadku odcienie szarości, bieli, brązu oraz beżu. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. W przypadku stylu prowansalskiego warto postawić na dywan tkany ręcznie, najlepiej w całości wełniany bądź połączony z jedwabiem. Dobrym pomysłem może być również zakup dywanu skórzanego, gdyż idealnie współgra on z drewnianymi elementami, które są wszechobecne przy tym rodzaju aranżacji. Nie należy przesadzać z chęcią nadmiernego wyeksponowania dywanu, gdyż ma on stanowić jedynie dodatek dopełniający do wnętrza.

Styl prowansalski jest niezbyt popularnym wyborem przy wykończeniu mieszkań i domów. Odznaczający się naturalnością oraz prostotą sprawia jednak, że wnętrza pomieszczeń, w których został on zastosowany, sprawiają wrażenie bardzo przytulnych i pełnych ciepła. Rekomendowany jest on przede wszystkim dla osób ceniących sobie spokój i klasycyzm. Jednym z ważniejszych elementów tego stylu jest dywan, który jako ważny dodatek może zupełnie odmienić charakter pomieszczenia. Warto więc poświęcić chwilę uwagi przy jego wyborze.

Udostępnij