dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

DomRemont

Remont łazienki- wcale nie taka prosta sprawa

Remont łazienki- wcale nie taka prosta sprawa

Remont łazienki stanowi spore wyzwanie dla domowników oraz ekip remontowych. Wiąże się często z kilku dniowym lub nawet kilkunastodniowym skuwaniem płytek ze ścian, wymianą całej hydrauliki, armatury, układaniem nowych płytek zarówno na ścianach jak i na podłodze.

Ile kosztuje remont łazienki?

Koszt remontu łazienki uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim decydując się na przebudowę tego pomieszczenia, musimy pomyśleć, czy nie byłoby warto skorzystać z usług profesjonalnego architekta wnętrz. Tego typu usługa dosyć znacząco może nam podnieść cały rachunek. Skupiając się na estetyce pomieszczenia nie możemy zapomnieć o jego funkcjonalności, która w tym przypadku jest bardzo istotna.

Od czego jeszcze zależy koszt?

Ostateczna cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za remont łazienki zależy także od klasy materiałów, z których będziemy korzystać, od powierzchni pomieszczenia, zakresu robót, ale także doświadczenia ekipy remontowo-budowlanej oraz co bardzo istotne od lokalizacji. Z całą pewnością do najdroższych województw będzie należało województwo mazowieckie, małopolskie oraz wielkopolskie.

Standard wykończenia

Na bezpośrednią wysokość kosztu remontu będzie miał z całą pewnością standard wykończenia. Wybór ceramiki, płytek czy armatury z sieciowego sklepu remontowo- budowlanego pozwoli na obniżenie całkowitej ceny, natomiast sprowadzanie materiałów od zagranicznych projektantów znacznie wpłynie na koszty. Warto przy tym zastanowić się jakie dokładnie będzie przeznaczenie mieszkania i pod kogo jest ono przygotowywane? Czy remont wykonujemy pod siebie czy też pod mieszkanie przeznaczone pod wynajem. Z pewnością, jeśli będzie to łazienka, którą chcemy się cieszyć przez długie lata, a kolejne remonty chcielibyśmy odsunąć na kolejne kilka lub kilkanaście lat, warto zainwestować w droższe i na pewno lepszej jakości materiały. Jeśli jest to łazienka przygotowywana pod wynajem na przykład w mieście akademickim, warto aby materiały były wytrzymałe, dosyć dobre jakościowo, ale też nienależące do najdroższych, ze względu na duże ryzyko ich zniszczenia.

Z całą pewnością remont łazienki nie należy do najszybszych oraz mało inwazyjnych remontów. Koszty zależą od wielu czynników, ale także od naszych wyobrażeń o wyglądzie łazienki. Niestety w ostatnim czasie koszty materiałów budowlanych oraz niska dostępność firm zajmujących się remontem łazienki powodują, że koszt remontu staje się dosyć wysoki niezależnie od lokalizacji oraz gruntowności remontu.

Udostępnij