dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

DomRemont

Remont łazienki- wcale nie taka prosta sprawa

Remont łazienki- wcale nie taka prosta sprawa

Remont łazienki stanowi spore wyzwanie dla domowników oraz ekip remontowych. Wiąże się często z kilku dniowym lub nawet kilkunastodniowym skuwaniem płytek ze ścian, wymianą całej hydrauliki, armatury, układaniem nowych płytek zarówno na ścianach jak i na podłodze.

Ile kosztuje remont łazienki?

Koszt remontu łazienki uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim decydując się na przebudowę tego pomieszczenia, musimy pomyśleć, czy nie byłoby warto skorzystać z usług profesjonalnego architekta wnętrz. Tego typu usługa dosyć znacząco może nam podnieść cały rachunek. Skupiając się na estetyce pomieszczenia nie możemy zapomnieć o jego funkcjonalności, która w tym przypadku jest bardzo istotna.

Od czego jeszcze zależy koszt?

Ostateczna cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za remont łazienki zależy także od klasy materiałów, z których będziemy korzystać, od powierzchni pomieszczenia, zakresu robót, ale także doświadczenia ekipy remontowo-budowlanej oraz co bardzo istotne od lokalizacji. Z całą pewnością do najdroższych województw będzie należało województwo mazowieckie, małopolskie oraz wielkopolskie.

Standard wykończenia

Na bezpośrednią wysokość kosztu remontu będzie miał z całą pewnością standard wykończenia. Wybór ceramiki, płytek czy armatury z sieciowego sklepu remontowo- budowlanego pozwoli na obniżenie całkowitej ceny, natomiast sprowadzanie materiałów od zagranicznych projektantów znacznie wpłynie na koszty. Warto przy tym zastanowić się jakie dokładnie będzie przeznaczenie mieszkania i pod kogo jest ono przygotowywane? Czy remont wykonujemy pod siebie czy też pod mieszkanie przeznaczone pod wynajem. Z pewnością, jeśli będzie to łazienka, którą chcemy się cieszyć przez długie lata, a kolejne remonty chcielibyśmy odsunąć na kolejne kilka lub kilkanaście lat, warto zainwestować w droższe i na pewno lepszej jakości materiały. Jeśli jest to łazienka przygotowywana pod wynajem na przykład w mieście akademickim, warto aby materiały były wytrzymałe, dosyć dobre jakościowo, ale też nienależące do najdroższych, ze względu na duże ryzyko ich zniszczenia.

Z całą pewnością remont łazienki nie należy do najszybszych oraz mało inwazyjnych remontów. Koszty zależą od wielu czynników, ale także od naszych wyobrażeń o wyglądzie łazienki. Niestety w ostatnim czasie koszty materiałów budowlanych oraz niska dostępność firm zajmujących się remontem łazienki powodują, że koszt remontu staje się dosyć wysoki niezależnie od lokalizacji oraz gruntowności remontu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.