Dywan do salonu to jeden z ważniejszych elementów aranżacji tego reprezentacyjnego pomieszczenia. Często też przebywają tu domownicy oraz ich goście, co sprawia, że równie ważny jest komfort użytkowania i łatwość utrzymania go w czystości. Na te wszystkie cechy warto zwrócić uwagę podczas zakupów dywanu do salonu.


Dywan do salonu zazwyczaj zajmuje centralne miejsce na podłodze tego reprezentacyjnego pokoju. Aranżując wystrój pomieszczenia należy wybrać dywan tak, by osoby siedzące na kanapach i fotelach miały go pod nogami. Równie ważne jest dobranie koloru i wzoru dywanu do aranżacji pomieszczenia: mebli, zasłon, firan i dodatków. Warto też zadbać, by dywan do salonu nie zlewał się z podłogą. Dywany tego typu wykonane są z różnorodnych materiałów. Mogą to być włókna syntetyczne – poliamid i polipropylen. Równie często wśród dywanów do salonu można spotkać produkty wykonane z włókien naturalnych. Warto również zastanowić się nad dywanem shaggy lub wykonywanym ręcznie. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie i eleganckie, ale także niezwykle komfortowe w użytkowaniu.


Wybierając dywan do salonu należy pamiętać nie tylko o jego reprezentacyjnym wyglądzie, dopasowaniu do stylu pomieszczenia i miękkości. Częstość użytkowania pomieszczenia sprawia, że równie istotne okazuje się jego łatwe utrzymanie w czystości – odkurzenie czy wypranie. Kupując dywan do salonu, należy sprawdzić informacje zawarte w opisie konkretnego produktu. Znajdują się tu ważne parametry tj. waga i gęstość runa. To one decydują o jakości produktu. Czym cięższy dywan i gęstsze runo, tym wyższa jest ego jakość.


Wysokiej jakości dywan, dobrze dobrany do aranżacji salonu i utrzymywany w czystości będzie służył domownikom przez długie lata.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl