Chodniki na schody dobrze sprawdzają się w domach, apartamentowcach i wszędzie tam, gdzie klatkom schodowym trzeba nadać nieco ciepłego, indywidualnego charakteru. Ich zadaniem jest tłumienie dźwięków i ocieplenie wnętrza. Dobrze zamontowany chodnik to także wzrost bezpieczeństwa domowników. Zapobiega bowiem poślizgnięciom i potknięciom na schodach.


Chodniki na schody są prostokątne i podłużne, a ich długość zależy od tego, ile stopni trzeba pokryć. Chodniki te posiadają krótkie runo, choć zdarzają się również modele typu shaggy – z długim włosiem.


Jeśli klatka schodowa jest pusta i chłodna, z pewnością ciepła i indywidualnego charakteru nada jej chodnik kolorowy i wzorzysty. Ciekawie mogą prezentować się chodniki posiadające wzory abstrakcyjne lub orientalne. Poza dobraniem rozmiaru i koloru warto zwrócić uwagę na to, by chodniki na schody posiadały gumowe elementy. Poza odpowiednim montażem chodników to właśnie ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa domownikom i gościom.


Przy wyborze chodników na schody warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiary, długość i wzornictwo. Równie ważny okazuje się wybór odpowiedniego materiału. Tak, jak ma to miejsce w pozostałych domowych pomieszczeniach, tutaj również należy wybrać chodniki odporne na uszkodzenia i wilgoć oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeśli klatka schodowa jest często używana, dobrym rozwiązaniem okaże się wybranie chodnika o krótkim włosiu. Wówczas łatwo go będzie odkurzyć i wyprać powstałe zabrudzenia.


W naszym sklepie internetowym oferujemy Państwu szeroki wybór chodników o zróżnicowanych kolorach i ciekawym wzornictwie. Dzięki temu dobiorą Państwo produkt odpowiedni do rodzaju schodów, wystroju wnętrza i indywidualnych oczekiwań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl