Chodnik dywanowy to doskonałe rozwiązanie zarówno do firmy, jak i domu czy mieszkania. Choć zwykle kojarzy się z rodzajem dywanu stosowanym w instytucjach publicznych, to równie dobrze przysłuży się w mieszkaniu lub domu. Jest to podłużny dywan o gładkiej powierzchni, który najczęściej kładzie się w pomieszczeniach przechodnich.


Do głównych zadań, jakie spełnia chodnik dywanowy, należy chronienie posadzki przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz tłumienie kroków mieszkańców i przechodniów. Te funkcje chodniki pełnią zarówno w prywatnych domach, jak i firmach czy instytucjach użyteczności publicznej. Najczęściej są kładzione w przedpokojach, korytarzach, kuchniach i na klatkach schodowych. Tam bowiem posadzka wymaga szczególnej ochrony przed uszkodzeniami różnego rodzaju. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy położona w domu, mieszkaniu lub firmie podłoga jest elegancka i droga. Nikt nie chce tak reprezentacyjnie wyglądającej posadzki całkowicie zakrywać dywanem. Taniej i łatwiej jest również wymienić zniszczony chodnik dywanowy niż całą posadzkę. Dobrze położony chodnik to również poprawa bezpieczeństwa domowników i gości – nikt nie poślizgnie się w kuchni i nie potknie na schodach.


Dobrze wybrany chodnik dywanowy musi być zrobiony z materiału wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne i odpornego na zawilgocenia. Dobrze sprawdza się syntetyczna przędza typu heat-set. Popularne i tanie są również chodniki sznurkowe. Ich płaska powierzchnia jest odporna na wgniecenia, a chodnik bardzo łatwo można utrzymać w czystości – odkurzyć lub po prostu wytrzepać.


W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki asortyment chodników dywanowych w różnych wzorach i rozmiarach. Dzięki temu łatwo mogą Państwo dobrać odpowiedni produkt do rodzaju pomieszczenia, jego aranżacji i Państwa indywidualnych oczekiwań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl