Dywany shaggy już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Nie dzieje się tak bez powodu. Nie tylko wyglądają oryginalnie i pasują niemal do każdego wnętrza, ale także są niezwykle miękkie i puszyste. Wytwarzane są zarówno z włókien sztucznych – polipropylenu, poliestru i akrylu, jak i materiałów z domieszką wełny. Warto pamiętać, że tym, co charakteryzuje dywany shaggy jest ich runo – miękkie, puszyste, gęste i długie. Z tego powodu produkty te bywają również nazywane włochaczami. Włókna, z jakich powstają dywany shaggy charakteryzują się dużą elastycznością, co z kolei zapewnia im trwałość i odporność.


Dywany shaggy dodadzą każdemu wnętrzu przytulności, a puszyste i długie runo będzie bardzo komfortowe do chodzenia. Chętnie na takich dywanach będą bawić się również dzieciChoć powszechnie uważa się, że dywany shaggy sprzedawane są w jednolitym kolorze, to warto wiedzieć, że producenci oferują szeroką gamę kolorów i wzorów. Sprawia to, że dywany te łatwo można dobrać do pomieszczenia w każdym stylu. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnej sypialni, klasycznie urządzonym salonie czy pokoju dziecka.


Jedynym problemem, z jakim będziemy mieli do czynienia, gdy wybierzemy dywan shaggy, okaże się jego utrzymanie w czystości. Im dłuższe będzie runo, tym bardziej czasochłonne stanie się odkurzanie. Nie można dopuścić, by bród i inne zanieczyszczenia dostały się między włókna. Piorąc dywany shaggy, należy dobrać środki do rodzaju tkaniny, z której są wykonane. Ważne jest również zwrócenie uwagi, aby podczas prania dywan nie został przemoczony. Choć utrzymanie w czystości może okazać się czasochłonne, to jednak warto pamiętać o zaletach dywanów shaggy – ich reprezentacyjnym wyglądzie, możliwości dopasowania do każdego wnętrza i niewątpliwym komforcie użytkowania. Kto bowiem nie chce mieć w sypialni dywanu, po którym z przyjemnością będzie mógł chodzić gołymi stopami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl