dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

DomRemont

Panele podłogowe – najciekawsze aranżacje

Panele podłogowe – najciekawsze aranżacje

Panele podłogowe od wielu lat stanowią podstawę wykończenia wnętrz. Nie ma się czemu dziwić! Panele są eleganckie, trwałe i bardzo różnorodne. Dzięki nim można stworzyć gustowne i interesujące mieszkanie. Jak wybrać panele do różnych stylizacji?

Jasne drewno

Panele podłogowe aranżacje z jasnym drewnem w roli głównej świetnie sprawdzają się w mieszkaniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Jasne panele podłogowe idealnie wpisują się w mieszkania, które nie są duże. Dzięki jasnej podłodze można optycznie powiększyć przestrzeń.

Szerokie deski będą idealnie wyglądały w pokojach dużych i przestronnych. Wąskie deski będą świetne do pokoi niewielkich. Warto również pamiętać, że ważny jest sposób ułożenia podłogi. Panele, które ułożymy równolegle do dłuższej ściany optycznie wydłużą pokój. Panele, które będą ułożone równolegle do ściany krótszej poszerzą je.

Panele bielone

Bielone panele podłogowe wyglądają niezwykle efektownie. Świetnie wyglądają zarówno w salonie, sypialni, jak i w kuchni. Będą również piękną dekoracją do przedpokoju, który jest niewielki.

Bielone panele podłogowe idealnie wpisują się w styl scandi, jak i rustykalny. Bielone panele podłogowe aranżacje z szarością jako dodatkiem wyglądają niezwykle elegancko. Ciepłe szarości oraz jasne drewno komody i szaf wygląda efektownie w połączeniu z bielonymi panelami.

Białe panele odbijają światło, dzięki czemu pokój wydaje się duży i jasny. Warto pamiętać, że do białej podłogi pasują wszystkie kolory. Dzięki temu pokój z białymi panelami w roli głównej może mieć akcenty kolorystyczne w mocnych, ciekawych kolorach. Jest to idealny sposób na stworzenie mieszkania, które będzie jedyne w swoim rodzaju.

Panele z nadrukiem

Niecodziennym pomysłem na interesującą podłogę są panele z nadrukiem. Jest to propozycja dla wszystkich tych osób, które cenią sobie wnętrza z charakterem i mają odwagę, by zastosować niecodzienne rozwiązania.

Panele podłogowe aranżacje vintage są niezwykle interesujące. Można wybrać panele podłogowe z napisami, które wyglądają jak stare deski z odzysku. Jest to trend, który będzie pięknie prezentował się również w mieszkaniach w stylu loft. Duża, minimalistycznie wyposażona przestrzeń pomoże pokazać urok niecodziennych paneli podłogowych.

Warto pamiętać, że panele podłogowe z nadrukiem są idealne do pomieszczeń, w których nie ma dużej ilości światła słonecznego. Dzięki temu wzór jest dobrze widoczny.

Panele podłogowe aranżacje z nadrukiem sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach. Jest to również interesująca propozycja do biura, kawiarni czy sali restauracyjnej.

Udostępnij