dywanolandia.pl

Blog tematyczny o domu i wystroju wnętrz

Dom

Decyzja o zakupie mieszkania

Decyzja o zakupie mieszkania

Nie tak łatwo podjąć decyzję o zakupie mieszkania. W szczególności jeżeli uwzględni się koszta powiązane z tą inwestycją. Wiele osób wie, że na wiele, wiele lat związać się musi z kredytem hipotecznym. Obawy inwestorów nikogo nie powinny dziwić. Z drugiej jednak strony ma się pewność co do tego, że kupuje się coś, co będzie można przekazywać na kolejne pokolenia. Mieszkanie na sprzedaż Lublin staje się więc pokusą, którą wiele osób decyduje się jednak rozważyć.

Mieszkania w dobrym stanie technicznym

Za mieszkaniem pochodzącym od dewelopera przeważa jego stan techniczny. Jest on nienaganny. Przynajmniej tak być powinno w teorii. Jednak jeżeli coś będzie nie tak, to zawsze można zgłosić się do dewelopera na zasadzie rękojmi lub gwarancji. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jakie zapisy dokładnie znajdują się w umowie. Co jest jednak ważne to fakt, że obowiązkiem dewelopera jest usunięcie wszelkich wad, które wystąpiły w trakcie użytkowania danego lokalu mieszkalnego. Przy tej okazji należy również sprawdzić jak długo trwa okres gwarancyjny/rękojmi w umowie. Nie ma o tym żądnego zapisu? Trzeba się o to upomnieć. Każdy inwestor ma do tego prawo.

Ulga podatkowa

Nie każdy wie, że mieszkanie pochodzące z rynku pierwotnego powoduje powstanie ulgi podatkowej. Inwestor nie musi opłacać podatku od czynności cywilnoprawnych. Ile można w tej kwestii zaoszczędzić? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego ile dokładnie domy na sprzedaż są warte. Szacuje się jednak, że w przypadku każdej takiej inwestycji można zaoszczędzić równe 2% wartości nieruchomości.

Skoro już o wartości mowa, to warto nieco dłużej pozostać przy tym temacie. A to z tego względu, że mieszkania z rynku pierwotnego mają większą wartość rynkową niż te z rynku wtórnego. Jeżeli ktoś zdecyduje się na oddanie w najem (bardzo częste zjawisko) ma szansę na to, aby zarobić na tym całkiem sporą sumkę, która będzie w stanie pokryć w całości lub w zdecydowanej części ratę kredytu hipotecznego.

Gdzie szukać mieszkania?

Oferta rynkowa jest bardzo duża. W Lublinie ciekawe mieszkania prosto od dewelopera można znaleźć na stronie http://www.domlublin.pl/. Wszystkie lokale mieszkalne znajdują się na osiedlach nowych, które znajdują się w atrakcyjnych punktach. Nie tylko same mieszkania są ważne, ale także ich infrastruktura. Są to idealne miejsca do zamieszkania dla osób samotnych, rodzin z dziećmi, seniorów itd. W takich miejscach można rozpocząć swoją nową ścieżkę życiową w wygodnych i komfortowych mieszkaniach.

 

Udostępnij